Rok szkolny 2019-2020

Nasze działania w roku szkolnym 2019 - 2020.

16 września 2019

13 września 2019

Pierwszaki znają znaki !

12 września 2019

Sportowcy pani Agnieszki na Powiatowych Eliminacjach Lekkoatletycznych dla roczników 2001 - 2002. Brawo Tobiasz ! II miejsce w biegu na 600m !
Gratulacje dla wszystkich !

12 września 2019

Modele Pana Pawła. W czwartek 12 września, na lekcji historii w klasie 8 poznaliśmy modele kartonowe nauczyciela historii, Pawła Berlaka. Były to repliki samolotów z okresu II wojny światowej np. „Karaś”, „Spitfire” czy „Messerschmitt”. Nauczyciel opowiadał o swojej pasji. Uczniowie poznawali nie tylko ciekawostki historyczne, ale również zasady budowy modeli z kartonu.

11 września 2019 Młodzi chemicy w akcji !

Zajęcia w klasie 7- p. B. Becela.

10 września 2019 - Japońskie szachy "Shogi" po angielsku!

Zwierzątka fascynują kolejne klasy!

9 września 2019 - Klasa I poznaje szkołę - wycieczka.

Odwiedziliśmy dzisiaj przedszkole, gościliśmy w sali lekcyjnej klasy VI ale najciekawiej było... w bibliotece, gabinecie pana dyrektora i w kuchni... Na pewno nie będziemy się tutaj nudzić! B.Łukaszyk

9 wrzesnia 2019 - Cudowny teatr lalkowy jak za dawnych lat ! Dzieci zachwycone !

9 września 2019 dzieci przedszkolne oraz klasy I-III miały przyjemność spotkać się z zaprzyjaźnionym już z naszą szkołą Tomkiem Wszedobylskim. Spektakl z cyklu "Nowe przygody Tomka Wszędobylskiego" opowiadał o jego wyprawie do Afryki. Dzieci z uwagą śledziły przygody bohatera i żywo reagowały na wydarzenia sceniczne komentując akcję.
K. Walkiewicz

9 września 2019 - Apel szkolny.

Omówienie wrześniowych działań Samorządu Uczniowskiego oraz propozycji nauczycieli dla dzieci w tym miesiącu. Pani Agnieszka Królikowska zachęciła uczniów klas V - VIII do wzięcia udziału w kampanii wyborczej do Samorządu Uczniowskiego, pani Bogumiła Becela ogłosiła konkursy: plastyczny i fotograficzny ! Zachęcamy do udziału !

5 września 2019 Bądź bezpieczny na drodze.

Bardzo istotnym elementem edukacji naszych dzieci jest wychowanie komunikacyjne, dlatego też, podejmujemy różne działania, mające na celu poprawę stanu ich bezpieczeństwa na drogach. W tym celu 5 września, uczniowie klasy drugiej wraz z wychowawczynią wybrali się na najbliższe skrzyżowanie ulic. Były to praktyczne zajęcia przypominające o prawidłowym zachowaniu w ruchu drogowym. Dzieci uczyły się bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Rozpoznawały znajdujące się w pobliżu znaki drogowe. Mówiliśmy też o zagrożeniach, przyczynach wypadków drogowych i potrzebie noszenia znaków odblaskowych. Po powrocie do sali drugoklasiści wykonali własne znaki drogowe.

A.Tomaszewska

6 września 2019 - Japońskie szachy Shōgi (jap. 将棋 shōgi)

Sekcja "japońskich szachów" rozpoczyna zajęcia w naszej szkole ! Już niedługo mecz ligowy z SP Boguszyn !

Uroczystość z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020.

Pięknie przygotowana i zorganizowana uroczystość !
Jesteśmy dumni z naszej szkoły !

Uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2019/2020 w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Kolniczkach.
Uroczystość rozpoczęła się w Sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kolniczkach, gdzie uczestniczyliśmy we mszy św. razem z uczniami z Boguszyna. Wydarzenie miało szczególną oprawę. Wspólnie uczciliśmy minutą ciszy poległych w II wojnie światowej z okazji 80 rocznicy wybuchu. Najpierw głos zabrała pani dyrektor Barbara Łukaszyk, która od tego roku będzie pełniła funkcję wychowawczyni klasy I. Za wspaniałą pracę pani dyrektor otrzymała kwiaty i wielkie brawa. Na scenę zostali poproszeni specjalni goście: pan zastępca wójta gminy Nowe Miasto nad Wartą Wiesław Schreiber, pani sekretarz gminy Nowe Miasto nad Wartą, Honorata Nawrocka oraz kanclerz Gnieźnieńskiej Wyższej Szkoły Milenium, pan Krzysztof Gawrecki. Nie było to przypadkowe bowiem kanclerz przywiózł do Kolniczek z Ministerstwa Edukacji, Medal Komisji Edukacji Narodowej nadany na wniosek rektora uczelni Arturowi Pachali, obejmującemu stanowisko dyrektora naszej szkoły. Odznaczenie zostało wręczone przez władze gminne. Powitano nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i najważniejszych "aktorów" dzisiejszej uroczystości, czyli wszystkie dzieci od przedszkola do klasy VIII. szczegóły organizacji nowego roku szkolnego dzieci poznały już w klasach z wychowawczyniami. To była wyjątkowa inauguracja. Piękna scenografia została przygotowana przez panie: Bogumiłę Becelę i Kingę Szulc. Dziękujemy !
fot. P. Sobolewski, J, Królikowski