Wyjazd do Wielkopolskiego Parku Narodowego

10.10.2013, 18:32, Bogumiła Becela

We wtorek 1.10.2013 roku klasa V wraz z opiekunami uczestniczyła w wyjeździe do Wielkopolskiego Parku Narodowego. Wycieczkę przygotował ZGO z Jarocina w ramach kampanii mającej na celu zwiększenie świadomości ekologicznej dzieci.


W Jeziorach koło Mosiny obejrzeliśmy zbiory Muzeum Wielkopolskiego Parku Narodowego. Z filmu edukacyjnego dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy o tym najbliższym nam parku narodowym, m. in. poznaliśmy formy polodowcowe występujące na jego terenie, typy rosnących tam lasów , przedstawione zostały też krótkie charakterystyki najpopularniejszych gatunków roślin i zwierząt ze szczególnym uwzględnieniem gatunków chronionych.
Na zakończenie przeszliśmy fragment ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Góreckim. Przed samym wyjazdem wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali drobne upominki od sponsora, czyli „ZGO” Sp. z o.o. z Jarocina.
 

 
« Wstecz