Wycieczka do Kłodawy i Uniejowa

15.05.2014, 20:24, Elżbieta Kosiorowska

 

Dnia 15.04.2014r uczniowie klas I-III wraz z opiekunami udali się na całodniowy wyjazd do kopalni soli w Kłodawie. Najpierw spotkaliśmy się z przewodnikiem, założyliśmy kaski i wjechaliśmy szybem „Michał” ma poziom 600m z prędkością 6m/s na poziom podziemnej trasy turystycznej.


Przechadzając się podziemnymi korytarzami i chodnikami wykutymi w różowej i białej soli poznawaliśmy historię powstawania złóż solnych oraz sposoby wydobywania soli dawniej i dziś. Odwiedziliśmy Kaplicę św. Kingi, która wg legendy sprowadziła sól do Polski i Komnatę Drakuli. Następnie udaliśmy się do Uniejowa. Kąpiel w basenach termalnych to niezapomniane chwile. Gorące źródła Uniejowa sprawiły, że poczuliśmy się wypoczęci, a po posiłku najedzeni.
Wieczorem wróciliśmy do domu niosąc ze sobą sól kłodawską i dużo przyjemnych wrażeń.

 

FOTOGALERIA >>> 

 
« Wstecz