Wycieczka do Gniezna klas IV - VI

21.12.2015, 21:25, Kinga Szulc

W czwartek 17.12.2015r. uczniowie klas IV – VI wraz opiekunami wyjechali na całodniową wycieczkę do Gniezna.
Ten dzień - pełen atrakcji rozpoczęliśmy od spektaklu w Teatrze im. A. Fredry „Wigilijna opowieść”.  


 Następnie, zwiedziliśmy Muzeum Państwa Polskiego –przy okazji obejrzeliśmy, tam piękną wystawę, szopek bożonarodzeniowych. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w fabryce produkującej ozdoby choinkowe „Gabi Glass”, gdzie zapoznaliśmy się z poszczególnymi etapami powstania bombek i innych ozdób świątecznych. Oczywiście, zrobiliśmy tu „małe” zakupy. Na koniec wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy gotycka Katedrę, w której znajduje się konfesja z relikwiami św. Wojciecha. Z bliska zobaczyliśmy Drzwi Gnieźnieński, które zdobi 18 scen z życia św. Wojciecha od narodzin do męczeńskiej śmierci.
Legendy i ciekawostki dotyczące Katedry gnieźnieńskie pozostaną nam długo w pamięci, a „Wigilijna opowieść” chyba każdemu z nas uzmysłowiła, że o poczuciu szczęścia nie decyduje materialny dobrobyt, ale dobro miłość wsparcie bliskich i przyjaciół. Ludzi takich jak Scrooge dziś nam nie brakuje, ale musimy zadbać, by duch świąt Bożego Narodzenia trwał nie tylko przez święta ale przez cały rok.
 

 

 

Fotogaleria>>>

 
« Wstecz