Wycieczka

20.06.2018, 22:58, Beata Kantorska

W dniach 14-18 maja br. 45 uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w wycieczce do Mrzeżyna. Do celu dotarliśmy ok. godziny 16.00. Zjedliśmy ciepły posiłek i rozlokowaliśmy się w pokojach. Po wstępnym rozpoznaniu terenu i zakwaterowaniu wyruszyliśmy na powitanie z Morzem Bałtyckim . Z daleka słychać było śpiew wzburzonych fal morskich, szumiące drzewa, pisk mew i pod stopami szelest piasku na plaży. Po dniu i wieczorze pełnym wrażeń poranna pobudka dla niektórych była nieprzyjemną koniecznością, gdyż o godzinie 9.30 - zaraz po śniadaniu wyruszyliśmy na wycieczkę do Kołobrzegu.


Pobyt w tym pięknym mieście rozpoczęliśmy od zwiedzenia latarni morskiej wraz z ciekawym Muzeum Minerałów. Obejrzeliśmy Pomnik Zaślubin Polski z Morzem, Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Bazylikę Konkatedralną Wniebowzięcia NMP. Idąc z portu na Stare Miasto widzieliśmy trzy cudowne fontanny i przeszliśmy aleją zakochanych (Bindaż). Odbyliśmy rejs statkiem po morzu, który dla wielu z nas był niesamowitym przeżyciem. Po zejściu na ląd czekała na nas pani Przewodnik i zaprosiła nas na dwugodzinną zabawę „Piracka Przygoda”. Program oparty był na starych, żeglarskich zabawach i konkursach oprawionych muzyką folkową i szantami. Kolejnego dnia mogliśmy przyjemnie spędzić czas przy zabawie. Podziwialiśmy również nadmorski krajobraz i obserwowaliśmy linię brzegową w Mrzeżynie. Po obiedzie odbył się również konkurs na najpiękniejszą budowlę z piasku, a wieczorem zabawiliśmy się w podchody. W czwartek odbyliśmy całodzienną wycieczkę do Wolińskiego Parku Narodowego. W Niechorzu wspięliśmy się na latarnię morską, obejrzeliśmy klif w Trzęsaczu i sławne ruiny kościoła. Odwiedziliśmy też Muzeum Multimedialne „Na 15 południku”, w którym wysłuchaliśmy legendy pt. „Jurata – królowa Bałtyku”. W Międzyzdrojach przechadzaliśmy się po molo oraz po parku zdrojowym nieopodal Promenady Gwiazd. Po południu skierowaliśmy się do Wapnicy nad jezioro Turkusowe i na wzgórza Wolińskie oraz Lubińskie. Ostatniego dnia zwiedziliśmy Muzeum Lotnictwa i Techniki Militarnej w Rogowie. Stamtąd pieszo - brzegiem morza wróciliśmy do ośrodka, zapakowaliśmy nasze walizki do autobusu, zjedliśmy obiad i wyruszyliśmy w drogę powrotną. W Kolniczkach byliśmy około godziny 21.00.
Po wizycie nad morzem pozostały wspomnienia, niezapomniane wrażenia i żal, że czas upływa tak szybko. Może za rok znowu będziemy oddychać świeżym, morskim powietrzem i słuchać szumu morskich fal.
 

 

 

Fotogaleria>>>

 
« Wstecz