Wizyta w Pasiece

27.10.2016, 20:37,

Dzisiaj, po wielu nieudanych próbach dotarcia do pasieki, udało nam się wreszcie spotkać z p. S. Studzińskim z Jadwigowa. Tym razem deszcz nam nie przeszkodził i uczniowie kl. II i III oraz dzieci 6-letnie mogły zobaczyć pasiekę z prawdziwego zdarzenia oraz posłuchać opowieści o życiu pszczół z ust prawdziwego pszczelarza.


Pszczoły, co prawda, już spały, tylko nieliczne pojawiały się to tu, to tam. Ilość uli była imponująca, a wśród nich ogromne ule rzeźbione przedstawiające postacie z bajek i nie tylko. Po obejrzeniu pasieki i wysłuchaniu o tym, jak pozyskuje się miód i co oprócz miodu "produkują" pszczoły, nastąpił bardzo miły i pożądany moment- degustacja miodów różnego rodzaju. Dzieci mogły spróbować miodu lipowego, rzepakowego oraz faceliowego. Na koniec uczniowie przymierzali kapelusze bartnika i obejrzeli kolekcję świec. W dobrych humorach, z lizakiem w ręce wróciliśmy do szkoły, zabierając ze sobą miłe wspomnienia i zapas miodu, który z pewnością przyda się w Dniu Pluszowego Misia.

 

 

Fotogaleria>>>

 
« Wstecz