WIELKANOCNY KOLOROWY ZAWRÓT GŁOWY

15.04.2014, 20:39, Agnieszka Sobczak

6 kwietnia 2014 roku w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Kolniczkach odbył się kiermasz przygotowujący nas do zbliżających się świąt Zmartwychwstania Pańskiego.


Na początku przywitały nas kolorowe pisanki, kurczaki, baranki, zajączki i przeróżne ozdoby wykonanie własnoręcznie przez uczniów naszej szkoły, jednym słowem kolorowy zawrót głowy. Zielona trawka, rzeżucha, kolorowe pióropusze palm, żółć żonkili i baziowe kotki wprowadziły nas w świąteczno-wiosenny nastrój, który udzielił się chyba wszystkim. Sensację wśród najmłodszych wzbudził żywy królik przyniesiony przez Kacpra Tomaszewskiego. Napięcie rosło i rosły tłumy oczekujących na występy dzieci, które wkrótce zaprezentowały godzinny pokaz różnorodnych form artystycznych.
Po powitaniu wszystkich przybyłych przez p. dyrektor Barbarę Łukaszyk, Krzysztof Koterba i Dawid Ranecki słowami ks. Jana Twardowskiego – naszego patrona, przybliżyli nam istotę świąt Wielkiej Nocy. Wybrzmiało wesołe „Kukuryku”, a za chwilę na scenie pojawili się aktorzy z klas II i III ze spektaklem „Tomcio Paluszek”. Występ taneczny w rytmie folk zaprezentowali uczniowie z klasy I. Zachwyt wzbudziła różnorodność strojów i rekwizytów w przedstawieniu o wiośnie przygotowanym przez uroczych przedszkolaków z naszej szkoły. W świat mitologii przeniosła nas klasa V inscenizacją „Demeter i Kora”. Największe owację zebrały jednak zespoły taneczne chłopców i dziewcząt klas V i VI, którzy szaleli przy muzyce zespołu Weekend, Rihanny i w rytmie „Gangnam style” .
Na zakończeniu rodzice wraz z dziećmi udali się do klas, które zostały zaimprowizowane na małe kawiarenki, gdzie mogli usiąść przy wspólnej herbacie i skosztować świątecznych wypieków.
Za przybycie i wsparcie wszystkim serdecznie dziękujemy
i zapraszamy za rok.
 

FOTOGALERIA >>>

 
« Wstecz