Warsztaty przyrodnicze

16.06.2017, 11:32,

7 czerwca uczniowie klas II i III wybrali się już kolejny raz do DELI Parku. DELI Park to obiekt edukacyjno- rozrywkowy, wyposażony w niezbędne instrumenty i kadrę, zadaniem której jest prowadzenie edukacji dla dzieci i młodzieży. Tym razem uczniowie brali udział w warsztatach przyrodniczych pod hasłem „Warto żyć nad Wartą”. 


”. Celem warsztatów było zebranie wiadomości o naszym regionie, ale nie tylko. Dzieci poznały tajemnice lasu: jego budowę i mieszkańców oraz „podążały” tropami i śladami leśnych zwierząt. Na pamiątkę mogły zabrać ze sobą mini album z pieczątkami tropów różnych zwierząt. W głowach zostały liczne ciekawostki, które opowiadał nam prowadzący. Dowiedzieliśmy się m. in., że coraz mniej jest w polskich lasach rudych wiewiórek. Wypierają je wiewiórki szare. Za kilkadziesiąt lat może okazać się, że nie zobaczymy już naszego rudzielca. Zwiedziliśmy również park miniatur budowli świata, mini zoo, ptaszarnię, pole lawendowe, obejrzeliśmy gigantyczne owady i prehistoryczne zwierzęta. Odważyliśmy się także przejść podniebną eko- wioskę, chociaż było słychać odgłosy strachu. Po tych atrakcjach czekało na nas rozpalone ognisko. Usmażyliśmy kiełbaski, podsmażyliśmy chleb, najedliśmy się do syta, wcisnęliśmy jeszcze deser (lody) i hulaj dusza na placu zabaw. Ten punkt programu również cieszył się ogromnym zainteresowaniem, bo było w czym wybierać. Ogromne dmuchańce, zjeżdżalnie i całe kompleksy zabawowe zachęcały do korzystania z nich. Wycieczka bardzo się udała, mimo że w pewnym momencie lunął deszcz, na szczęście wtedy degustowaliśmy lody.

 

 

 

 
« Wstecz