Spotkanie z Policjantem

24.04.2016, 16:04, Kinga Szulc

Spotkanie profilaktyczne dla rodziców

 19.04.2016r. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp. przeprowadzili spotkanie profilaktyczne z rodzicami uczniów naszej szkoły. Tematem spotkania były zagrożenia wynikające z zażywania środków odurzających w tym tzw. dopalaczy oraz podniesienie świadomości dotyczącej cyberprzemocy.
 


Asp. sztab. Michał Szymurski zwrócił uwagę na obniżający się wiek narkotykowej inicjacji i zalecał rodzicom czujność oraz obdarzanie dzieci ograniczonym zaufaniem połączonym z kontrolą. Mundurowi wskazali zebranym objawy jakie mogą świadczyć o tym, że dziecko znajduje się pod wpływem substancji psychoaktywnej. Nie pominięto również tematyki związanej z cyberprzemocą.
Przypominając zasady bezpiecznego korzystania z Internetu funkcjonariusz wskazał na konieczność dbania o własną prywatność na portalach społecznościowych. Zalecał instalowanie programów rodzicielskich w komputerach, z których korzystają dzieci. Policjant przekonywał, że jeśli dziecko siedzi w domu przed komputerem to wcale nie oznacza, że jest bezpieczne i nic mu nie zagraża. Jednocześnie zachęcał rodziców, aby rozmawiali ze swoimi dziećmi na temat zagrożeń.
Duża frekwencja oraz atmosfera panująca w czasie spotkania świadczy o zainteresowaniu rodziców tą tematyką.
 

 
« Wstecz