Spotkanie z podróżnikiem

25.09.2017, 11:50,

W środę 13.09.2017 r. uczniowie kl. V-VII uczestniczyli w spotkaniu z podróżnikiem p. Wojciechem Malichą.
W ciekawy i przystępny sposób opowiedział o swojej prawie półrocznej podróży po krajach Azji. W podróż wybrał się z dwoma kolegami. Uczestnicy spotkania przez godzinę przenieśli się myślami i wyobraźnią do Rosji, Japonii, Chin, na Filipiny, do Wietnamu, Tajlandii i Nepalu.
 


Swą opowieść p. Malicha zilustrował licznymi zdjęciami. O każdym odwiedzanym kraju opowiedział jakąś ciekawostkę dotyczącą zwyczajów, interesujących miejsc lub własnych przeżyć. Udzielił też wielu praktycznych rad: jak zorganizować nocleg w danym państwie (poszukiwanie Polaków na portalach internetowych) lub jak tanio się najeść (praca w restauracji za posiłek). Zachęcał też wszystkich, aby nie rezygnowali ze swoich marzeń. Zwrócił uwagę, że ich realizacja rozpoczyna się w szkole od nauki różnych przedmiotów, przede wszystkim języków obcych.
Na zakończenie spotkania sprawił wszystkim uczniom ogromną niespodziankę. Otóż, okazało się, że przywiózł ze sobą drona. Zaprosił wszystkich uczestników spotkania na boisko, tu uruchomił to dziwne urządzenie, które zrobiło nam sporo zdjęć w niecodziennych ujęciach (z lotu ptaka). Nakręcone też zostały krótkie filmiki.
Efekt pracy drona mogliśmy zobaczyć po powrocie do klasy.
Pan Malicha zostawił nam na pamiątkę swoją książkę ze specjalną dedykacją. Uczniowie pożegnali podróżnika ogromnymi brawami i zaprosili na kolejne odwiedziny po odbyciu następnej wyprawy.
 

 
« Wstecz