Spotkanie z Malarzem

05.02.2018, 09:02, Kinga Szulc

W środę 31 stycznia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niezwykłym spotkaniu. Gościł u nas artysta malarz Jerzy Omelczuk, który swoje prace wykonuje ustami, gdyż jest on osobą niepełnosprawną. Pan Jerzy opowiedział nam o sobie i swojej pracy.


Okazuje się, że mimo dużej niepełnosprawności jest osobą bardzo pogodną i zadowoloną z życia. Jak sam twierdzi nie ma dla niego rzeczy niemożliwych, trzeba tylko chcieć. Prosił, aby dzieci zauważały osoby niepełnosprawne, nie omijały ich i traktowały na równi ze sobą.
W dalszej części spotkania nasz gość zademonstrował swoje umiejętności malarskie. W zaledwie pół godziny powstały piękne olejne pejzaże. Na zakończenie artysta przekazał
szkole namalowane podczas spotkania prace oraz kalendarze z reprodukcjami obrazów autorstwa różnych artystów malujących ustami lub stopami.
Nasi uczniowie w ogromnym skupieniu i z zainteresowaniem śledzili pracę pana Omelczuka, podziwiając jego umiejętności. Była to dla nich lekcja tolerancji, zrozumienia oraz ogromnego optymizmu życiowego – determinacji w osiąganiu zamierzonych celów

 

 

 

 


 

 
« Wstecz