"Spotkania z muzyką"

09.11.2016, 09:58,

Co roku w naszej szkole odbywają się koncerty solistyczno- kameralne w wykonaniu artystów Filharmonii Poznańskiej. Uczęszczają na nie uczniowie kl. I - VI. Muzycy odwiedzają naszą placówkę cyklicznie- raz w miesiącu. Każdy koncert ma swoją tematykę i swój klimat.


Dzieci poznają sławnych kompozytorów, mistrzów opery, słuchają muzyki klasycznej, indyjskiej, współczesnej, śpiewają kolędy, rozwiązują zagadki muzyczne, poznają wygląd i brzmienie różnych instrumentów. Koncerty uwrażliwiają na piękno muzyki, pokazują jej różnorodność,rozwijają zmysł estetyczny, pozwalają przenieść się w czasie, w końcu rozbudzają zainteresowania muzyczne. Kto wie... Może wśród uczniów naszej szkoły znajdzie się ktoś, kto po latach powie, że miłość do muzyki zaszczepiły mu wtorkowe koncerty Filharmonii Poznańskiej. Oby takich uczniów było wielu, bo muzyka czyni nas lepszymi, łagodzi obyczaje, otwiera serca...

 

 

 
« Wstecz