Seniorzy w szkole

10.01.2018, 10:21, Alina Tomaszewska

18 grudnia 2017 r. w naszej szkole odbyły się jasełka w wykonaniu uczniów klasy pierwszej i trzeciej pod okiem p. Elżbiety Kosiorowskiej i p. Aliny Tomaszewskiej. Tego dnia jak co roku swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni Seniorzy oraz przedstawiciel władz samorządowych p. Gabriela Kosmala, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Mieście n/ Wartą p. Iwona Golińska oraz przewodnicząca Rady Rodziców p. Aneta Rojewska, by wspólnie przeżywać magię świąt i radować się Bożym Narodzeniem.


Nasi goście obejrzeli przedstawienie jasełkowe, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Oprawę muzyczną zapewnił zespół wokalny od kierunkiem p. Elżbiety Wawrzyniak przy akompaniamencie p. Jarosława Królikowskiego. Z mini koncertem skrzypcowym wystąpił również Kevin Wiśniewski z klasy VII.
Następnie zebranych odwiedził Mikołaj ze Śnieżynkami. Wspólnie wręczyli gościom upominki przygotowane przez uczniów z kółka plastycznego wraz z p. Bogumiłą Becelą i p. Kingą Szulc. Po występach pani dyrektor Barbara Łukaszyk podziękowała za przygotowanie i przedstawienie programu. Złożyła świąteczne życzenia i zaprosiła na słodki poczęstunek. Na koniec w wyśmienitych humorach wszyscy przystąpili do wspólnego śpiewania kolęd.

 

 

 

Fotogaleria>>>

 
« Wstecz