Rodzinna wycieczka do Wrocławia

04.06.2018, 11:38,

25 maja o godz. 6.00 spod Szkoły Podstawowej w Kolniczkach wyruszyły 2 autokary wiozące 77 osób. Mimo nie wróżących nic dobrego prognoz pogodowych obraliśmy kierunek: Wrocław. Decyzja okazała się słuszna, bo na miejscu powitało nas słońce, które towarzyszyło nam przez cały dzień. Dzieci przedszkolne wraz z rodzicami odwiedziły ZOO i odbyły rejs statkiem po Odrze.


Wrocławskie ZOO cały czas jest w rozbudowie. My po raz pierwszy odkryliśmy Afrykę w sercu Europy. W Afrykarium obejrzeliśmy różne ekosystemy związane ze środowiskiem Czarnego Lądu. Podróż rozpoczęliśmy przy zbiorniku rafy koralowej Morza Czerwonego i zachwyciliśmy się setkami kolorowych ryb. Następnie naszym oczom ukazały się hipopotamy, rekiny, płaszczki, pingwiny i kotiki afrykańskie oraz krokodyle. Przemierzając ogród zoologiczny można było zobaczyć również pokazowe karmienie zwierząt, skorzystać z placu zabaw lub spróbować swoich sił w parku linowym. Zmęczeni chodzeniem, chętnie odpoczęliśmy podczas rejsu po Odrze, a przyjemny wiaterek chłodził nam twarze. Wycieczka bardzo się udała. W dobrych humorach, z zakupionymi pamiątkami wsiedliśmy do autobusów, by tym razem obrać kierunek Kolniczki.
 

 

 

Fotogaleria>>>

 
« Wstecz