Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę

22.11.2017, 10:27, Alina Tomaszewska

Zbliża się zima, większość bezdomnych zwierząt ma w tym czasie utrudnione warunki bytu. Wiele z nich trafia do schronisk. Pamiętajmy, że „miarą kultury człowieka jest jego stosunek do zwierząt”. Dlatego też w październiku została zorganizowana w naszej szkole zbiórka na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Radlinie.


Uczniowie jak zwykle zaangażowali się w akcję, co przełożyło się na ilość zebranej karmy. Wykazali się empatią i bezinteresowną chęcią niesienia pomocy potrzebującym zwierzętom ze schroniska. Dziewiątego listopada organizatorzy zbiórki wraz z przedstawicielami poszczególnych klas udali się busem z panem Klimczakiem do Radlina.
Na miejscu powitano nas jak zwykle bardzo serdecznie. Zwiedziliśmy cały obiekt, zapoznaliśmy się ze smutnym losem niektórych zwierząt.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w akcji, za ofiarność i chęć niesienia pomocy pokrzywdzonym czworonogom.
Kolejna akcja za rok!

 
« Wstecz