Noc Naukowców

16.10.2018, 21:04, Bogumiła Becela

Tradycją naszej szkoły staje się udział w pokazach i warsztatach organizowanych przez poznańskie wyższe uczelnie w ramach corocznej akcji "Noc Naukowców"


W tym roku 28 września uczniowie klasy VII i VI uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez Politechnikę Poznańską .Wsród tłumów oblegającychposzczególne stoiska i sale cieżko było tak się ustawić, żeby dobrze zobaczyć lub uczzestniczyć w różnych eksperymentach. Ale daliśmy radę! Dużym zainteresowaniem cieszyły sie doświadczenia z suchym lodem i  ciekłym azotem. Niektórzy z nas degustowali lody z bitej śmietany lub biszkopty wyjmowane wprost z ciekłego azotu. Większości chłopców (choć nie tylko!) podobały sie zajęcia z robotami. Mieliśmy też możliwość obserwowania jak w ciągu kilku minut "rośnie las", jak "wykluwają się czarne węże", jak rośnie gigantyczna bańka. Niektórzy wędrowali w wirtualnym świecie. W jednej z sal można było zmierzyć poziom swojego "wrzasku". Z naszej grupy rekordzistą okazała sie Magda Kühn,, która krzyczała z głośniością 109 decybeli. Wszystkie pokazy były bardzo interesujące, tym bardziej, że przeprowadzane w nocnej scenerii. Wnikliwa obserwacja zachowania naszych najstarszych "panów" dostarczyła ciekawych wnisków. Otóż nie mniejszym zainteresowaniem ich cieszyły się uczestniczące w nich , dziewczyny.Niektórzy dostawali wręcz " karkoskrętu" i "oczopląsu". Ciekawym zjawiskiem była też niezwykła sympatia, którą okazywali stojącym nieopodal koszom na śmieci. W drodze powrotnej a było to około północy nasza grupa zafundowała opiekunom ( A. Królikowska, B. Becela, K. Szulc)niepowtarzalny koncert. Trzeba mieć anielską cierpliwość żeby wysłychać spiewu kilkunastu chłopaków, którym generalnie melodia i rytm nie  przeszkadzają.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
« Wstecz