Noc naukowców

02.10.2017, 11:52, administrator

29 września br. duża grupa uczniów naszej szkoły (ponad 40 osób) wybrała się do Poznania na Noc Naukowców. Nasi Uczniowie gościli na Politechnice Poznańskiej, gdzie na własne oczy mogli przekonać się, jak fascynujące oblicze może mieć nauka. Konkurs Krzykaczy, Stoisko europejskie, Świat Ignacego Łukasiewicza i jego laboratorium, Złoża ziemi, Laboratorium Młodego Chemika - to tylko niektóre tytuły widowiskowych i zaskakujących eksperymentów chemicznych.


Na Uniwersytecie Przyrodniczym uczniowie wzięli udział w pokazie "CZY ZNAMY DOBRZE WODĘ ", "MOJA MAŁA PALMIARNIA – UPRAWA EGZOTYCZNYCH ROŚLIN UŻYTKOWYCH W WARUNKACH DOMOWYCH" oraz w wykładzie
"PIJ MLEKO! BĘDZIESZ… MIAŁ PROBLEMY?". Niezapomniane wrażenia i dobra zabawa to gwarancja dla wszystkich uczestników NOCY NAUKOWCÓW.
W tę wyjątkową noc każdy mógł poczuć się jak prawdziwy naukowiec, zgłębić tajemnice nauki, spróbować rozwiązać tajemnice świata, znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących go pytań, po prostu poczuć się prawdziwym odkrywcą …
 

 

 

Fotogaleria>>>

 
« Wstecz