Noc Naukowców 2016

05.10.2016, 22:29, Agnieszka Królikowska

30 września br. duża grupa uczniów naszej szkoły (ponad 40 osób) wybrała się do Poznania na Noc Naukowców. Noc Naukowców Researchers Night powstała
w 2005 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej i od tego czasu odbywa się co roku
w krajach Unii Europejskiej. 


W Poznaniu tegoroczna edycja była jubileuszowa, już po raz dziesiąty 30 września nauka opanowała miasto. Poznańskie ośrodki akademickie i naukowo – badawcze były dostępne dla wszystkich zainteresowanych.
Nasi Uczniowie gościli na Uniwersytecie Przyrodniczym. Uczniowie wzięli udział w pokazie „Poczuć fizykę”, „Każdy może ratować lasy tropikalne” (wykład + film),
„Z koniem po zdrowie”, „Podróże nie tylko palcem po mapie, czyli jak zorganizować wyjazd na własną rękę”, „Magia ciekłego azotu”, „Babki z piasku? Nie tym razem”, „Mikrokapsułkowanie” oraz „Ale jaja – jaja w każdej postaci”.
Niezapomniane wrażenia i dobra zabawa to gwarancja dla wszystkich uczestników NOCY NAUKOWCÓW.
W tę wyjątkową noc każdy mógł poczuć się jak prawdziwy naukowiec, zgłębić tajemnice nauki, spróbować rozwiązać tajemnice świata, znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących go pytań, po prostu poczuć się prawdziwym odkrywcą …
To był pierwszy taki wyjazd naukowy (w piątek po lekcjach) i na pewno nie ostatni.
 

 

 

Fotogaleria>>>

 
« Wstecz