Narodowe Swięto Niepodległości

19.11.2017, 22:13, Beata Kantorska

10 listopada b.r. w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Kolniczkach odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 99 rocznicy odzyskania przez Polskę wolności. Akademia miała przypomnieć bolesne chwile dotyczące naszego narodu, ale także wzbudzić w nas głęboką refleksję.


Uczniowie klasy VII wprowadzili zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Pokrótce zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli stale wychodził z inicjatywą walki za Ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników. Zespół wokalny zaprezentował pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Całość uświetnił występ Kevina Wiśniewskiego. Swą grą na skrzypcach podkreślił powagę tego święta.
Uroczystość była dla wielu lekcją patriotyzmu i historii oraz wyrazem pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy w dzisiejszej wolnej Polsce.
 

 

 

 
« Wstecz