NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

14.11.2013, 19:03, Agnieszka Sobczak

„Dzisiaj wielka jest rocznica-
Jedenasty listopada!
Tym, co zmarli za Ojczyznę
Hołd wdzięczności Polska składa”.

Dnia 08.11.2013r. społeczność Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego przeżywała 95 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.


Apel rozpoczął p. Paweł Becela nagradzając najlepszych uczniów, który brali udział w konkursie o Hipolicie Cegielskim, następnie zachęcił do uważnego wsłuchania się w recytowane teksty. Po wprowadzeniu sztandaru i uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego, uczniowie klasy VI przedstawili krótki przekrój naszej historii od roku 1772r. do 1918r., przywieszając na tablicę najważniejsze daty i zagadnienia związane z tymi wydarzeniami.
Zespół wokalny pod wodzą p. Jarosława Królikowskiego i p. Agnieszki Sobczak odśpiewał kilka utworów patriotycznych m.in. „Rotę” powstałą pod wpływem oburzenia prześladowaniami polskości w zaborze pruskim.
Apel zakończył się wspólnym odśpiewaniem Hymnu Szkoły i wyprowadzeniem sztandaru. Uroczystość ta miała na celu przypomnienie wartości tj. jak honor, wiara, ojczyna, odwaga, poświecenie, przywiązanie. Wartości , o których my Polacy czasem zapominamy…

 

FOTOGALERIA >>>


 

 
« Wstecz