Lekcje biblioteczne

22.11.2017, 09:39,

17 listopada naszą szkołę odwiedziła p. Alicja Mańczak z Biblioteki Publicznej Gminy Nowe Miasto nad Wartą. Celem wizyty było przeprowadzenie zajęć i lekcji bibliotecznych w oddziałach przedszkolnych i w klasie I.


Spotkania te są kontynuacją ubiegłorocznych zajęć i odbywają się cyklicznie, raz w miesiącu. Różnorodna tematyka, czasem nawiązująca do pór roku, zbliżających się świąt czy dotycząca otaczającego świata i relacji miedzyludzkich, zawsze jest dla dzieci interesujaca.Uczniowie klasy I na lekcjach biblioterapeutycznych uczą się tolerancji, akceptowania inności, szacunku do drugiego człowieka itp. Takie wartości, zaszczepione w młodym wieku, pozwolą spojrzeć na świat przyjaźnie, zaakceptować odmienny wygląd, inne poglądy i zbudować hierarchię systemu wartości. Dzieci przedszkolne na zajęciach bibliotecznych poszerzają wiedzę o otaczającym świecie, rozwijają mowę, wyobraźnię, uczą się, jak w formie plastycznej wyrazić swoje uczucia, emocje i doświadczenia.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę p. Alicji, a za dotychczasowe dziękujemy.

Beata Kaczmarek
 

 
« Wstecz