Książki są fajne....

12.10.2016, 10:35, Beata Świderska

30 września został rozstrzygnięty konkurs pod hasłem "Książki są fajne i kropka" w którym wzięli udział uczniowie klas II - VI.


Wszystkie prace w oryginalny sposób ujęły temat.

 

Oto fragmenty prac konkursowych:

 

 

,,Niektórzy ludzie nie lubią czytać książek, lecz ja uwielbiam czytanie od momentu, gdy przeczytałam książkę pod tytułem ,,Przygody dobrej Czarownicy”
Książka składa się z czterech rozdziałów, które opowiadają o dobrej Czarownicy, która pomaga innym ludziom w codziennym życiu. Jedna z jej przygód nosi tytuł ,, Zły kłusownik ‘’ . Ta przygoda jest bardzo dramatyczna, ponieważ pewnego razu w domu, gdzie mieszkało bardzo dużo dzieci i było cicho oraz panował spokój, gdyż dzieci siedziały na strychu i słuchały opowieści Karoliny czyli dobrej Czarownicy. Nagle na strych wbiegł jeden z najstarszych chłopców. Był wzburzony i powiedział reszcie, że coś strasznego dzieje się w lesie, a zwierzęta ….Co stało się później , dowiecie się, kiedy ta książka trafi do Waszych rąk.”
Julia Walkowiak kl. VI

 

 

,, Czytanie to coraz mniej popularne zajęcie. Jednak nadal istnieją jego miłośnicy, którzy w ten sposób spędzają czas. To zajęcie ma wiele zalet, co postaram się udowodnić.
Po pierwsze czytanie książek rozwija wyobraźnię. Możemy na podstawie słów w nich zawartych stworzyć własny świat bez zła, problemów i w oddaleniu od prawdziwego otoczenia. Dzięki nim poszerzamy także nasze słownictwo, a kontakt z tekstem pomaga nam wyrażać swoje przemyślenia bardziej poprawne pod względem gramatycznym i ortograficznym.
Istnieje wiele gatunków i autorów książek, więc każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie . Ponadto są one łatwo dostępne w bibliotekach, księgarniach, czy w postaci e-booków.”
Jakub Kosmala kl. VI

 

 

 

,, Czytanie książek jest to fajna rzecz i niesie ze sobą wiele korzyści .
Ja do pewnego czasu nie lubiłem czytać książek , wolałem ten czas poświęcać na coś innego , aż do pewnego momentu… W szkole należy czytać lektury. I tak się zaczęło. Przeczytałem jedną , potem drugą i kolejną … W ten sposób czytanie książek bardzo mi się spodobało. Spowodowała to moja ulubiona książka pod tytułem ,,Pinokio’’. Czytając tę i wiele innych książek przenoszę się w inny świat . Do dzisiaj lubię śledzić wspaniałe historie bohaterów i wydarzenia, które mają miejsce w różnych krainach świata.”
Kacper Węclewski kl. VI

 

 

,, Mimo, że dużo czytam, mam z tym jeszcze wiele problemów, ale czas nad tym pracuje. Czytanie książek poprawia naszą pamięć i wyobraźnię. Osoby, które czytają, potrafią stworzyć w głowie swój własny obraz. Zamiast oglądać telewizję, warto chociaż godzinę poświęcić dziennie na czytanie. Moim zdaniem, czytanie książek wiele nie kosztuje. Nie musimy na nie wydawać dużo pieniędzy. Po prostu odwiedźmy bibliotekę i je wypożyczmy. Dla mnie czytanie książek, to podstawa. Nie wyobrażam sobie życia bez nich. Nic tak nie relaksuje i nie odpręża, jak ciekawa i dobra książka.”
Julia Bierła kl. VI

 

 


,,Myślałem, że nie lubię książek, lecz po przeczytaniu pierwszej książki Andrzeja Sapkowskiego pod tytułem „Sezon burz’’ bardzo je polubiłem i uważam, że gdyby nie było książek, nasza wyobraźnia nie byłaby rozbudowana. Teraz zacząłem czytać „Szatana z 7 klasy’’. Początek zapowiada się ciekawie. Z opinii kolegów wnioskuję, że ta książka jest bardzo pozytywna.
Chciałbym, żeby książki znowu były w modzie. Mam w planach, zrobić plakat zachęcający do ich czytania i wywiesić go na szkolnym korytarzu. W ten sposób chciałbym, żeby w naszej szkole było więcej czytelników. Uważam, że gdyby nie książki, świat by inaczej funkcjonował, bo ludzie byliby bez wyobraźni, a więc nudni. Zachęcam więc wszystkich, aby zaglądali do biblioteki, gdyż książki są fajne i kropka . ‘’
Fabian Przybył kl. VI

 

 

,,Książki są fajne dlatego, że możemy je czytać wszędzie, a nie tylko korzystać z telewizji, komputera czy też internetu. Nie jesteśmy bowiem uzależnieni od dostępu do prądu.
W dzisiejszych czasach wiele ludzi korzysta z prostych sposobów czytania, czyli odbierania krótkich informacji w połączeniu z obrazem. Natomiast, kiedy czytamy książki, to nawet Ci najmłodsi uczą się pięknie mówić. Dzięki tej czynności potrafimy się też dobrze bawić. Czytanie sprawia nam wielką przyjemność. Przy okazji poznajemy samego autora książki     i sposób, w jaki opisuje nam swoją rzeczywistość. Książka pozwala nam ujrzeć wspaniały świat oczyma na wyobraźni. Jako czytelnicy wzbogacamy nasze słownictwo i poszerzamy swe horyzonty.”
Zuzanna Mieloszyk kl. VI

 

 

,,Ja nie jestem fanem książek , ponieważ lektury czytam , bo muszę, lecz zawsze lepiej czytać coś, co sprawia mi przyjemność .
Ostatnio czytałem bardzo ciekawą książkę , o której chciałbym krótko opowiedzieć . Książka ta nosi tytuł „Samochody świata” i prezentuje 126 egzemplarzy samochodów . Kolejną interesującą książką są „Opowieści z Narni”. Książka opowiada o czworgu rodzeństwa , które nagle znalazło się w fantastycznej krainie. Tam dzieci przeżywały niesamowite przygody, które nawet groziły utratą życia. Na swej drodze napotykali nietypowych bohaterów, a często były nimi zwierzęta.”
Norbert Stawicki kl. VI

 

 

,, Kiedy poszłam do przedszkola w Kolniczkach, jedyna umiałam czytać książki. Teraz, kiedy ma m dziesięć lat , umiem czytać płynnie i ze zrozumieniem. Dlatego często w wolnej chwili sięgam po książki, bo bardzo lubię czytać. Myślę, że książki chronią nas przed częstym oglądaniem telewizji i grą na komputerze”.
Aleksandra Roszak kl. IV

 

 

,,Książki są fajne, ponieważ bez wychodzenia z domu możemy się przenieść do innego świata. Czytając różne książki możemy się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy, np. jak żyli ludzie w dawnych czasach lub jakie obyczaje panują w innych krajach. Bohaterowie książek mogą się stać naszymi fikcyjnymi przyjaciółmi.”
Karolina Nowaczyk kl. IIIa

 

 

,,Książki to złożone i sklejone ze sobą kartki papieru zapisane tekstem, a jednak fajne i kropka. Potrafią przenieść nas do świata baśni, bajek i wierszyków. W jednej chwili można być księżniczką, strażakiem albo tym, kim się chce.”
Maja Wosińska kl. II

 

 

"Jakie są książki? Wielu z nas się nad tym zastanawia. Moim zdaniem książki są po prostu fajne. Fajne? To chyba za mało powiedziane. Są: kapitalne, fenomenalne, rewelacyjne. I można by mnożyć w nieskończoność. To przecież one rozwijają naszą wyobraźnię, ćwiczą pamięć, uczą abstrakcyjnych pojęć, ale przede wszystkim pomagają spełniać nasze marzenia.
Moja ulubiona książka nosi tytuł ,,Dzielny Mały Karmel’’. Opowiada ona o chorym kotku, którym zaopiekowała się mała dziewczynka. Byłam bardzo wzruszona historią kociaka, ale cieszyłam się, że wszystko dobrze się skończyło. Ta książka była po prostu świetna! Na pewno wzruszyłaby każdą osobę. Chcę ją jeszcze raz przeczytać, żeby przypomnieć sobie przygody małego kociaka.
Dzięki książce pt. ,,Wróżki’’ zapragnęłam zostać jedną z bohaterek tego opowiadania. W snach marzyła o tym żeby mieć skrzydła i latać nad ziemią , podziwiając piękno przyrody.
Widzicie już, jak książki pomagają spełniać marzenia. Niestety moje marzenie się jeszcze nie spełniło, i chyba tak się nie stanie.
Teraz już wiecie dlaczego warto czytać książki. One są po prostu fajne i kropka."
Andżelika Józefiak kl. V

 

 


"Książki zmuszają nas do większej aktywności mózgu i dzięki temu uczymy się myśleć. Czytając ,odprężamy się i relaksujemy, gdyż wkraczając w wymyślony przez autora świat wszystkie troski dnia codziennego odchodzą w zapomnienie. "
Szymon Żebrowski kl. V

 

 


"Książka pod tytułem „Mój niesforny szczeniak” Holly Webb jest bardzo ciekawa i wciągająca. Warto ją przeczytać, bo dzięki niej można zrozumieć, że zwierzak jest lepszy od komputera i daje dużo radości. "
Nikola Szczepaniak kl. IV

 

 


"Każda książka potrafi wprowadzić nas w świat , który wyda nam się ciekawszy od naszej szarej codzienności , której czasami mamy już dość. Książka rozwija naszą wyobraźnię , uczy myślenia oraz refleksji. Czytając dużo książek możemy poprawić swoją ortografię i gramatykę. Pomaga nam w zrozumieniu ludzi oraz czasami samego siebie. "
Bartosz Rojewski kl. IV

 

 


"Moim zdaniem książki od bardzo dawna towarzyszą człowiekowi i jeszcze przez wiele lat będą mu służyły. Cieszę się, że zdobyta z nich wiedza ułatwi i pomoże mi w dalszym mi w dalszym moim życiu. "
Miłosz Gołembniak  kl. IV
 


 

 

Najlepszą pracę napisała uczennica

kl. V  - Sylwia Łukaszyk - "Ksiązki są fajne i kropka">>>otwórz....

II miejsce zajęła Julia Walkowiak kl. VI

III miejsce zajęła praca Andżeliki Józefiak kl.V

 

Gratulujemy!

 
« Wstecz