Jasełka w szkole

02.01.2017, 17:08, Jarosław Królikowski

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.


W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy II i III, którzy wraz z zespołem przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 22 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów oraz diabłów. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy zbliżające się święta.
Po występie głos zabrała pani dyrektor, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, gdzie podzielili się opłatkiem, zasiedli do świątecznie przybranego stołu i obdarowali się prezentami.

 

 

Fotogaleria>>>

 
« Wstecz