IV Gminny Konkurs Recytatorski

02.12.2018, 17:21, Beata Świderska

Nasi uczniowie laureatami
IV Gminnego Konkursu Recytatorskiego
o tematyce patriotycznej - Klęka 2018


20 listopada w Zespole Szkół w Klęce odbył się IV Gminny Konkurs Recytatorski dla klas I-III o tematyce patriotycznej. Inicjatorami tego konkursu był Zespół Szkół w Klęce - Mariola Dzierla, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i Publiczna Biblioteka Gminy Nowe Miasto n/Wartą Małgorzata Pacholska - dyrektor biblioteki.


W konkursie wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół z gminy Nowe Miasto n. Wartą. Wśród gości , oprócz rodziców, opiekunów i wychowawców, znaleźli się autorzy nowo wydanej książki ,,Droga do niepodległości” - Halina Czarny i Mieczysław Rzepka. Naszą szkołę reprezentowali:
Natalia Wojcieszak kl. I Wł. Broniewski ,,Żołnierz polski”
Wanessa Wiśniewska kl. II T.Różewicz ,,Oblicza ojczyzny”
Adam Forszt kl. II Artur Oppman ,,Orlątko”
Komisja oceniająca zwracała uwagę na intonację, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny. W drodze eliminacji laureatami konkursu zostali:

W kategorii klas I:
1. Ochowiak Jagoda SP Boguszyn
2. Grygiel Zuzanna SP Klęka
3. Janiszewska Maria SP Boguszyn
W kategorii klas II:
1. Drzewiecka Nikola SP Klęka
2. Forszt Adam SP Kolniczki
3. Wiśniewska Wanessa SP Kolniczki
W kategorii klas III:
1. nie przyznano
2. Kiełbowska Emilia SP Boguszyn
3. Nagła Oliwia SP Klęka

Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy, a pozostali uczestnicy dyplomy i nagrody pocieszenia ufundowane przez Radę Rodziców Zespołu Szkół w Klęce i Publiczną Bibliotekę Gminy Nowe Miasto n/Wartą. Dla wszystkich gości podczas przerwy przygotowany został słodki poczęstunek.
 

 
« Wstecz