Gminny Konkurs Recytatorski

02.05.2014, 20:57, Alina Tomaszewska

29 kwietnia 2014r. odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Z Brzechwą i Tuwimem weselej”, który adresowany był do uczniów klas I-III z terenu naszej gminy.


Celem konkursu było: bogacenie biernego i czynnego słownictwa ucznia, rozwijanie zdolności recytatorskich, wspieranie uzdolnień i pomoc w rozwijaniu zainteresowań uczniowskich, ukazanie piękna poezji Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, prezentacja umiejętności uczniów oraz integracja dzieci z różnych szkół.
W konkursie wzięło udział 12 finalistów. Wszyscy wykazali wysoki poziom recytatorski.
Jury w składzie: dyrektor szkoły pani Barbara Łukaszyk, pani Beata Świderska, pani Ewa Wawrzyniak, pani Agata Bogaczyk oraz pan Artur Pachala brało pod uwagę autoprezentację dziecka, dobór repertuaru, dodatkowe rekwizyty, poprawne i płynne deklamowanie oraz ogólne wrażenie artystyczne.
Po zakończeniu występów mali artyści udali się do świetlicy szkolnej na słodki poczęstunek, a komisja oceniająca po długiej naradzie wyłoniła zwycięzców.
 

Nagrody zdobyli:
I miejsce - Jagoda Adamczyk (Szkoła Podstawowa w Boguszynie)
II miejsce - Andżelika Józefiak (Szkoła Podstawowa w Kolniczkach)
III miejsce - Tymoteusz Kapturski (Zespół Szkół w Klęce)
 

Wyróżnienia przyznano: Sylwii Łukaszyk i Julii Biecuszek ze Szkoły Podstawowej w Kolniczkach, Krajewskiej Julii z Zespołu Szkół w Chociczy oraz Rozalii Adamczyk ze Szkoły Podstawowej w Boguszynie.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki, wyróżnione dzieci nagrodę książkową, natomiast zdobywcy miejsc również maskotkę. Wręczenia nagród dokonała przewodnicząca jury pani dyrektor Barbara Łukaszyk.
Podziękowania za solidną pracę otrzymało również Szanowne Jury.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!
 

FOTOGALERIA >>>

 
« Wstecz