Gminny Konkurs Matematyczny

09.02.2016, 18:32, Jarosław Królikowski

Dnia 9 lutego bieżącego roku w Szkole Podstawowej w Kolniczkach odbył się I Gminny Konkurs Matematyczny, którego celem było popularyzowanie wiedzy matematycznej, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych uczniów.


Organizatorem konkursu była pani Agnieszka Królikowska. W konkursie wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej z Boguszyna, Klęki oraz Kolniczek. W zmaganiach matematycznych brało udział 21 uczniów, a nad prawidłowym przebiegiem czuwała komisja w składzie: Joanna Odorczyk, Tomasz Plewiński oraz Agnieszka Królikowska. Każda szkoła mogła być reprezentowana przez pięciu uczniów. Konkurs miał formę testu, na którego rozwiązanie uczniowie mieli 60 minut. Po konkursie uczniowie zostali zaproszeni na poczęstunek . W tym czasie powołana Komisja Konkursowa przystąpiła do oceny prac według z góry ustalonych kryteriów, szczegółowo opisanych w regulaminie konkursu.


Laureatami I Gminnego Konkursu Matematycznego zostali:
I miejsc STEFAN ŁĄCKI SP Klęka
II miejsce BARTOSZ BANASZAK SP Klęka
III miejsce BARTOSZ BĄK SP Klęka
IV miejsce KLAUDIA MROZIŃSKA SP Klęka
V miejsce WIKTORIA KOWALEWSKA SP Kolniczki
VI miejsce PAWEŁ SOŁTYSIAK SP Klęka
VII miejsce KINGA FLIS SP Kolniczki
VIII miejsce ERYK NAUMIENKO SP Klęka
IX miejsce KAMIL PAWLAK SP Kolniczki
IX miejsce MIKOŁAJ STRATYŃSKI SP Klęka
X miejsce MIKOŁAJ PŁÓCIENICZAK SP Boguszyn


Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali dyplomy oraz książki, a pozostali uczestnicy dyplomy i przybory geometryczne. Analizując wyniki konkursu, organizator i nauczyciele stwierdzili jednomyślnie, że uczniowie biorący w nim udział posiadają dużą wiedzę i umiejętności matematyczne, które na pewno warto intensywnie rozwijać. Cieszę się bardzo, że zgłosiło się do nas tak wielu młodych, zdolnych matematyków. Mam nadzieję, że konkurs ten pogłębił w nich jeszcze bardziej matematyczne pasje i talenty, które być może staną się kiedyś ich atutem w przyszłości.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Fotogaleria>>>
 

 
« Wstecz