Gminne obchody Święta Niepodległości

13.11.2013, 18:52, Karolina Walkiewicz

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości - najważniejsze święto narodowe. W tym roku obchodziliśmy 95. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.


W naszej gminie obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się uroczystą mszą świętą za Ojczyznę w Kościele w Nowym Mieście n/Wartą z udziałem chóru „Domino Cantemus”, delegacji OSP, organizacji samorządowych, szkół i harcerzy.
Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Kinga Sobkowiak, Katarzyna Komorska i Jakub Walkiewicz.
Po mszy nastąpił przemarsz do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie miało miejsce okolicznościowe wystąpienie Wójta Gminy oraz patriotyczny spektakl słowno - muzyczny przygotowany przez Zespół Szkół w Chociczy.
W wykonaniu uczniów pięknie brzmiały wiersze i pieśni patriotyczne, między innymi „Rozkwitały pąki białych róż”, „Serce w plecaku”, „Przybyli ułani”.
Uroczystości zakończył słodki poczęstunek.
 

 

FOTOGALERIA >>>

 
« Wstecz