Finał konkursu plastycznego w Lądzie

12.11.2013, 21:01, Barbara Łukaszyk

8 listopada 2013 r. w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie (okolice Pyzdr) odbył się finał konkursu plastycznego dla uczniów klas 1-6 szkół podstawowych – „Rola bobra w środowisku”. Na konkurs nadesłano 2221 prac z całej Polski (ze 190 szkół ), w tym 65 prac z naszej szkoły.
Laureatką została Sylwia Łukaszyk, której praca zajęła III miejsce w kategorii kl. 1-3. Gratulacje dla naszej finalistki!
 


Organizatorzy konkursu (Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Poznaniu, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu) przewidzieli dla dziesięciu zwycięzców dyplomy oraz nagrody o tematyce przyrodniczej.

Program dnia dla finalistów i ich opiekunów był niezwykle bogaty. Oprócz części głównej, przewidziano zwiedzanie XIX wiecznego dworku, prelekcję i oglądanie ekspozycji przyrodniczej „Ptaki i ssaki zamieszkujące tereny Nadwarciańskie”, projekcję filmu „Życie bobrów”, aktywne spotkanie przy tablicach: „Leśny koncert”, „Grzyby jadalne”. Następnie wszyscy udali się poprzez zabytkowy park przydworski z pomnikowymi drzewami do pobliskiego, pocysterskiego zespołu klasztornego, wpisanego na prestiżową listę Pomników Historii. Ksiądz przewodnik, w sposób niezwykle ciekawy, mówił o historii i zabytkach tego miejsca. W tym interesującym dniu było coś dla umysłu, ducha ale i dla ciała!
Na zakończenie, po powrocie do Ośrodka, na trochę głodne towarzystwo czekał smaczny obiad.
Warto podkreślić, że Nadwarciański Park Krajobrazowy to obszar wyróżniający się niezwykłym bogactwem przyrodniczym , o ciekawej przeszłości kulturowej! Takie miejsca koniecznie trzeba zobaczyć i poznać! Ośrodek Edukacji Przyrodniczej w Lądzie zaprasza!
 

 

FOTOGALERIA >>>

 
« Wstecz