Festyn w Kolniczkach

03.07.2018, 13:16, Kinga Szulc

Niedzielne popołudnia w okolicach szkoły na ogół bywają ciche i spokojne. Inaczej było 17 czerwca. Około godziny 15.00 w kierunku szkoły gwarnie podążały liczne grupy uczniów z rodzicami, rodzeństwem i znajomymi. Tego dnia odbył się kolejny Festyn Rodzinny.


Punktem inauguracyjnym były występy naszych uczniów. Klasa VI wspierana przez chłopców z kl. V przedstawiła pełen humoru program pod hasłem „Najwięcej witaminy mają nasze dziewczyny”. W kabaretowym wydaniu zaproponowali widzom pełen atrakcji program – TV Kolnicki Styl. Jednym z punktów była oryginalna muzyczna interpretacja wiersza „Rzepka” w wykonaniu artystów z kl. I i III przygotowanych przez reżyserów, choreografów, scenarzystów, czyli p. E. Kosiorowską i A. Tomaszewską. W dalszej części programu nie zabrakło wiadomości, telenoweli, prognozy pogody, reportaży i oczywiście reklam. Nad całością programu czuwała wychowawczyni kl. VI B. Becela, a o oprawę muzyczną zadbała E. Wawrzyniak.
Na zakończenie gościnnie wystąpił hip-hopowy zespół taneczny TIP TOP, w którym tańczył nasz uczeń B. Rojewski.
Po występach wszyscy zebrani wychodzili z sali zapłakani trzymając się za obolałe ze śmiechu, ale już puste żołądki. A tu czekały kolejne atrakcje: aromatyczna kawa, pyszne ciasto, wyśmienite hot – dogi i wiele innych pyszności (nikt na szczęście nie liczył kalorii).
Chętne panie małe i duże mogły poprawić swoją urodę w plenerowych gabinetach kosmetycznych i uwiecznić swój wygląd w fotobudce. Najmłodsi oblegali dmuchane zjeżdżalnie i basen z kulkami. Na chętnych czekały sportowe atrakcje przygotowane przez naszego wuefistę J. Chlebowskiego i animatorkę.
Nasz festyn odwiedziła drużyna straży pożarnej z Szypłowa. Ich pokaz zakończył się masowym prysznicem z węża strażackiego (dobrze, że było gorąco). Abyśmy czuli się bezpieczniej zawitali do nas również nowomiejscy policjanci.
Posileni , zmęczeni festynowicze piknikowali na kocach w cieniu drzew.
Koordynatorem całej imprezy była p. K Szulc. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę, oraz zaangażowanym w pomoc przy organizacji festynu, sponsorom i nabywcom cegiełek za dobre serce.

 

 

 Fotogaleria>>>

 

 

Kinga Szulc

Bogumiła Becela
 

 
« Wstecz