Dzień Seniora

02.01.2017, 16:48,

16 grudnia w naszej szkole od samego rana panował gwar. Trwały ostatnie przygotowania do Dnia Seniora. Gdy na salę zaczęli wchodzić pierwsi goście, wszystko było zapięte na ostatni guzik. Uroczystość, na którą zaproszono seniorów w wieku 70+ z okolicznych wsi, rozpoczęła się o godz. 9.30 przedstawieniem jasełkowym pt. „Jeden- zero dla nieba”. 


Uczniowie kl. II i III b, którym towarzyszył chór szkolny i zespół taneczny, przybliżyli, w kontekście walki dobra ze złem, czas narodzin Jezusa. Po przedstawieniu zaproszonych gości odwiedził Św. Mikołaj, który po krótkim „przesłuchaniu” zebranych i upewnieniu się, że w minionym roku byli grzeczni- wręczył im upominki. O podniebienia seniorów zadbali rodzice, dzięki którym goście mogli skosztować pysznych ciast, rogalików itp. Po degustacji, a często i w trakcie, odbyła się śpiewana biesiada. Goście mieli okazję przypomnieć sobie piosenki i przyśpiewki z czasów swojej młodości, przy akompaniamencie akordeonu. Gdy zabrakło tchu… do śpiewania, seniorzy powoli zaczęli opuszczać naszą szkołę. W drodze do szatni towarzyszyli im uczniowie, którzy pomagali odszukać płaszcz oraz odprowadzali do drzwi. Dochodzą słuchy, że szanowni goście miło wspominają pobyt w Kolniczkach, świąteczną atmosferę i właśnie naszych UCZNIÓW, którzy zapisali się w ich pamięci jako „miłe, uczynne dzieci”. Dziękujemy za takie recenzje!

 

 

Fotogaleria>>>

 
« Wstecz