DZIEŃ PATRONA

10.06.2019, 11:29, Beata Kantorska

Od poniedziałku - 27 maja br. obchodziliśmy w naszej szkole TYDZIEŃ Z KSIĘDZEM JANEM . Z tej okazji zaplanowano wiele działań, akcji i zajęć dla całej społeczności szkolnej. Jednym z nich było przygotowanie prac przez uczniów klas IV – VIII zatytułowanych „Zilustruj wybrany wiersz”. W pracy należało oddać główną myśl, przesłanie utworu oraz uwypuklić użyte w tekście zjawiska czy obiekty przyrodnicze.


Poza tym chętni uczniowie wzięli udział w przeglądzie poezji śpiewanej oraz w maratonie prozy i poezji pod hasłem „Poznajemy twórczość ks. Jana”. 29 maja przedstawiciele klas wzięli udział w quizie „Znam biografię ks. Jana”, a dzień wcześniej przystąpili do konkursu ortograficznego. Najlepiej z ortograficznymi pułapkami poradziła sobie Sylwia Łukaszyk i tym samym otrzymała tytuł Mistrza Ortografii.
W piątek – 30 maja zebraliśmy się w sali gimnastycznej na uroczystym apelu. W tym roku uczniowie klasy VIII w swoim przedstawieniu starali się przekonać widzów o tym, że ksiądz Twardowski jest poetą bliskim człowiekowi. Nie obyło się także bez pięknych piosenek i wierszy wykonanych przez młode talenty naszej szkoły. Wszystkie występy nagrodzone zostały przez publiczność gromkimi brawami.
 

 

 

 

 

 

 

 

 
« Wstecz