Dzień Patrona

26.06.2018, 22:25, Beata Świderska

Nasz Patron ks. Jan Twardowski urodził się 1 czerwca 1915 roku, toteż w naszej szkole obchody Dnia Patrona związane są nierozerwalnie z tą datą, a uroczystość poprzedzona jest wieloma działaniami w ramach Tygodnia z Patronem. W tym roku uroczysty apel odbył się 4 czerwca, a pieczę nad całością sprawowała pani Beata Kantorska wraz z uczniami klasy VII. Na część artystyczną złożyły się utwory zwycięzców Gminnego Konkursu Czytelniczego - II Maratonu Prozy oraz Szklonego Przeglądu Piosenki ,,Śpiewanie z ks. Janem”.


Swoje teksty wygłosili: Adam Forszt, Agata Królikowska, Miłosz Józefiak i Julia Biecuszek. Usłyszeliśmy również poezję śpiewaną w wykonaniu: Oliwii Gołembniak, Bartosza Rojewskiego i Oliwii Wyparło oraz zeszłorocznej zwyciężczyni - Agaty Królikowskiej. Program uświetniły występy uczniów z klasy I, którzy przygotowali pod okiem swojej wychowawczyni ,układ taneczny do wiersza ks. Jana ,,Szyja”.
Tradycyjnie w Tygodniu Patrona odbył się finał konkursu o życiu i twórczości Patrona- w tym roku uczniowie klas V - VII pracowali w dwuosobowych zespołach i wyszukiwali informacje w Internecie. Wszyscy wywiązali się doskonale, odpowiadając na postawione w quizie pytania.
DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy włączyli się aktywnie w obchody Tygodnia z Patronem, a zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie GRATULUJEMY!

 
« Wstecz