Dzień Patrona

08.06.2017, 22:43, Beata Świderska

Nasz Patron ks. Jan Twardowski urodził się 1 czerwca 1915 roku, toteż w naszej szkole obchody Dnia Patrona związane są nierozerwalnie z tą datą, a uroczystość poprzedzona jest wieloma działaniami w ramach Tygodnia z Patronem.


W tym roku uroczysty apel przygotowała pani Beata Kantorska wraz z uczniami klasy VI. Wprowadziła nas w świat poezji i życia ks. Jana projekcją wywiadu z poetą Ernestem Bryllem, który wspominał swego starszego kolegę – poetę. Na część artystyczną złożyły się utwory poetyckie zwycięzców konkursów recytatorskiego i wokalnego, którzy zaprezentowali swoje utwory przed społecznością całej szkoły. Wszyscy otrzymali nagrody z rąk pani Dyrektor. Program uświetniły dziewczęta z klasy VI przygotowanym tańcem do wiersza ks. Jana ,, Jak siebie samego”. W tym dniu zakończył się również projekt czytelniczy: ,,Moda na …CZYTANIE”, w którym Mistrzynią Czytelnictwa została Julia Nowak - uczennica klasy IIIa. Wyróżnione zostały także projekty okładek ulubionych książek stworzone techniką komputerową podczas zajęć informatycznych.
Tradycyjnie w Tygodniu Patrona odbył się finał konkursu o życiu i twórczości Patrona- w tym roku w zmienionej formule, ponieważ uczniowie pracowali w trzyosobowych zespołach i wyszukiwali informacje w Internecie. Największą ilość punktów w pisemnym teście zdobył zespół z klasy V w składzie : Andżelika Józefiak i Szymon Żebrowski. Wszystkim uczestnikom DZIĘKUJEMY, a zwycięzcom serdecznie GRATULUJEMY!
 

 
« Wstecz