Dzień Patrona

19.06.2014, 13:12, Beata Kantorska

02 czerwca b.r. cała społeczność naszej szkoły świętowała Dzień Patrona. Uroczysta akademia poświęcona była historii życia ks. Jana Twardowskiego. Wraz z występującymi uczniami odbyliśmy „niezwykłą podróż”, jaką kiedyś przebył nasz Patron.


Sceny z życia Księdza przeplatane były jego utworami bądź w formie recytowanej, bądź śpiewanej. Nasi uczniowie z przejęciem deklamowali poezję i wcielali się w postać księdza Jana: chłopca, żołnierza, nauczyciela …
Widzowie mogli więc sobie przypomnieć, że JAN TWARDOWSKI był niezwykle życzliwym i skromnym człowiekiem. Sam o sobie powiadał: "Jestem księdzem szczęśliwym". Wciąż bywał zaskoczony kolejnymi dowodami uznania za twórczość. Fakt ten na zakończenie uroczystości podkreśliła pani Dyrektor, po czym zaprosiła wszystkich obecnych do wykonania pamiątkowego zdjęcia przed budynkiem szkoły.
 

 
« Wstecz