Dzień Języków Obcych

22.11.2017, 09:03, Beata Kantorska

26 września to dzień, w którym Rada Europy chce zachęcić 800 milionów Europejczyków z 47 krajów do nauki języków obcych – niezależnie do wieku.


W naszej szkole do tego dnia przygotowywaliśmy się cały tydzień. W klasach zostały m.in. wykonane gazetki promujące naukę języków obcych, a chętni uczniowie przygotowywali się do konkursu plastycznego albo wiedzowego. Na korytarzu zamieszczone zostały flagi wielu państw oraz artykuły związane z Unią Europejską.
To, jak się uczymy obcych języków, nie ma najmniejszego znaczenia. Ważny jest zapał i świadomość czekających korzyści. Wydarzenia organizowane 26 września mają uświadamiać istotne znaczenie wielojęzyczności w jednoczącej się Europie.
(zdjęcie)
Wyniki konkursu plastycznego pt. „Promujemy Europejski Dzień Języków Obcych”:
I miejsce - Julia Walkowiak i Aleksandra Matuszak
II miejsce - Karolina Nowaczyk
III miejsce - Julia Nowak
Wyniki konkursu wiedzowego pt. „Kraje Unii Europejskiej”
I miejsce - Bartosz Piotrowski
II miejsce - Karolina Nowaczyk
II miejsce - Jakub Skałecki

 
« Wstecz