Dzień Języków Obcych

06.02.2017, 15:24, Beata Kantorska

Tegoroczny Dzień Języków Obcych upłynął nam pod hasłem: „ Przygotowujemy potrawy”. Dzięki temu zapoznaliśmy się z licznymi przepisami na ciasta i posiłki związane ze świętami bożonarodzeniowymi.


Chętne osoby nagrały filmy kulinarne bądź stworzyły albumy z przepisami w języku angielskim i niemieckim. Poza tym uczniowie klas IV – VI przygotowali program artystyczny związany z niemieckimi i angielskimi zwyczajami, które nawiązują do Świąt Bożego Narodzenia.
Nie tylko w Polsce stałym punktem Świąt Bożego Narodzenia jest muzykowanie i śpiewanie kolęd. Tak dzieje się również w Wielkiej Brytanii oraz w krajach niemieckojęzycznych. Toteż wszyscy mieliśmy okazję poznać i pośpiewać zarówno tradycyjne kolędy w języku angielskim i niemieckim, jak i także inne świąteczne piosenki. Dzięki temu nie tylko dobrze się bawiliśmy, ale również rozwijaliśmy umiejętność słuchania ze zrozumieniem. Ponadto dzięki „świątecznej lekcji” poznaliśmy nowe słownictwo oraz ciekawe zwroty.
  

 

Fotogaleria>>>

 
« Wstecz