Dzień Bezpiecznego Internetu 2018

25.02.2018, 21:23,

 

Obchodzony 6 lutego 2018 r. Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematu bezpieczeństwa online.
 


Tegoroczne obchody DBI odbywały się pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”.

W ramach obchodów na terenie naszej szkoły odbyły się:

•pogadanki z wychowawcami i pedagogiem szkolnym nt bezpiecznego korzystania z portali społecznościowych i komunikatorów.


•W klasach IV – VII na lekcjach informatyki już od stycznia przeprowadzane były zajęcia poświęcone tematyce zagrożeń w Sieci oraz zasad bezpiecznego korzystania z niej. Zajęcia zostały przeprowadzone na podstawie filmów, spotów, plików muzycznych dostosowanych do wieku uczniów.


•Zorganizowano wystawę prac plastycznych i plakatów wykonanych przez uczniów kl. I, III-VII nt bezpieczeństwa w sieci.


 


 

 
« Wstecz