Dentysta nie taki straszny……

04.06.2017, 21:34, Kinga Szulc

 Już najmłodsi uczniowie naszej szkoły wiedzą, jak dbać o higienę jamy ustnej, ale tej wiedzy nigdy dość, dlatego 2 czerwca odbyło się w naszej szkole spotkanie z lekarzem stomatologiem panią Aleksandrą Horoszkiewicz - Kaczmarek. 


Pani doktor przypomniała dzieciom z oddziałów przedszkolnych oraz uczniom klas II - III podstawowe zasady dbania o uzębienie. Na modelu szczęki zademonstrowała prawidłowy sposób mycia zębów oraz przypomniała co jeść, aby zęby były mocne i zdrowe. Zademonstrowała również narzędzia dentystyczne.
Dzieci dzieliły się swoją wiedzą i okazało się, że wszystkie zasady prawidłowego dbania o zęby są dzieciom doskonale znane. Mamy nadzieję, że od tej pory już nikt z uczniów nie będzie bał się wizyty u stomatologa, a jak należy dbać o zęby zapamięta na zawsze.
Dziękujemy pani stomatolog za ciekawe spotkanie i już zapraszamy na następne.

 

 

 

 
« Wstecz