Całodniowa wycieczka do Jarocina

10.02.2014, 21:32, Alina Tomaszewska

W tegoroczne ferie zimowe dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-IV brały udział w całodniowej wycieczce do Jarocina.


Po przyjeździe na miejsce udaliśmy się do kina „Echo” na film pt.„Robaczki z Zaginionej Doliny”. Jest to pierwsze na świecie połączenie realistycznych ujęć przyrody z generowaną komputerowo animacją 3D. Na ponad godzinę przenieśliśmy się w malowniczy świat przyrody pełen wojowniczych Czarnych Mrówek, które rywalizowały z plemieniem Czerwonych o wielki skarb - pudełko pełne kostek cukru.
Z kina, pełni wrażeń, przeszliśmy do jarocińskiego muzeum. Tam braliśmy udział w lekcji muzealnej –„W chłopskiej zagrodzie”. Te niezwykle pouczające zajęcia prowadzone były w oparciu o kontakt z „żywą historią” - eksponatami, fragmentami ekspozycji, prezentacją multimedialną. Dzieci poznały między innymi pracę cieśli, bednarza, kowala, zapoznały się z dawnym procesem wyrobu chleba oraz pracą w polu i zagrodzie. Dużym zainteresowaniem ze strony naszych podopiecznych cieszyły się narzędzia, takie jak: cep, kosa, żarna, bania, pralka drewniana, żelazko na duszę.
Następnym punktem programu był „Bajkoland” . Dzieci bardzo radośnie spędziły czas na cudownej zabawie wśród kolorowych piłeczek, zjeżdżalni, tajemniczych przejść i wielu innych atrakcji. Zabawy sprawiły dzieciom wiele radości, zaspokoiły naturalną potrzebę ruchu i rozwijały kontakt i relacje koleżeńskie.
Uwieńczeniem wycieczki była wizyta w McDonald’s, gdzie każde z dzieci dostało zestaw z niespodzianką. W doskonałych humorach, pełni wrażeń wróciliśmy do swoich domów.

 

FOTOGALERIA >>>


 

 
« Wstecz