BIWAK W SZKOLE

30.10.2017, 09:09, Agnieszka Królikowska

W dniach 13 – 14 października odbył się po raz drugi biwak dla uczniów klasy V.
Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie z tej klasy.
Poprzez wspólne przeżywanie razem z podopiecznymi tej „przygody” opiekunowie dyskretnie realizowali postawione sobie cele.
 


Były nimi : uczenie dzieci samodzielności i odpowiedzialności a także umiejętności podejmowania ważnych dla siebie i innych decyzji. Uczniowie mieli możliwość poznać inne niż na co dzień formy spędzania wolnego czasu i być współorganizatorami naprawdę dobrej zabawy: same ją zaplanowały, zorganizowały i przeprowadziły. Spędzenie nocy poza domem, w warunkach częściowo, można rzec, „spartańskich” na pewno uczyniło z uczestników tego wydarzenia osoby bardziej dorosłe i odpowiedzialne. W sobotni ranek dzieci zostały zaproszone do stajni koni.
Udaliśmy się tam po pysznym śniadaniu Najpierw dzieci zostały zapoznane przez panią Justynę Gołembniak – właścicielkę stajni – jak mają się zachowywać przy zwierzętach, które miały oglądać. Były to: konie oraz psy i kot Filemon. Dzieci oglądały stajnie dla koni i dowiadywały się rożnych ciekawych rzeczy o koniach. Następnie dzieci czekała niespodzianka – mieli okazję zobaczyć jak Kowal przygotowuje kopyta koni do podkucia. Była to na pewno wyjątkowa przygoda
Wszyscy świetnie się bawili. Serdecznie dziękuję uczestnikom za wspaniale, wspólnie spędzony czas oraz Państwu Gołembniak za zaproszenie do stajni.
 

 

Fotogaleria>>>

 
« Wstecz