Andrzejki 2017

03.12.2017, 19:33, Alina Tomaszewska

Dawniej Andrzejki miały nieco inny charakter, więcej było w nich magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Obecnie stały się wesołym spotkaniem towarzyskim, dostarczającym wielu przeżyć i emocji, a przepowiednie traktowanie są mniej serio, bardziej z przymrużeniem oka.


W naszej szkole dn. 27.11.2017r. od samego rana odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka integrująca społeczność uczniowską, zarówno tę młodszą z oddziałów przedszkolnych jak i starszą z klasy pierwszej i trzeciej. Andrzejki były wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Dzięki uczniom klasy trzeciej każde dziecko miało możliwość poznania swojej wróżby na bliższą i dalszą przyszłość. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Pod koniec zabawy wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal.

 
« Wstecz