Alarm Przeciwpożarowy w Naszej Szkole

16.10.2016, 22:16, administrator

12 października 2016 r. uczniowie oraz pracownicy Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Kolniczkach uczestniczyli w próbnym alarmie przeciwpożarowym. Miał on na celu wyposażenie uczniów jak i nauczycieli w wiadomości i umiejętności na temat zachowania i postępowania w razie zagrożenia pożarowego na terenie szkoły.


Wszyscy zachowując środki bezpieczeństwa, szybko i sprawnie opuścili budynek szkoły, sprawdzona została obecność. Ćwiczenia przeprowadzono przy współudziale OSP w Nowym Mieście nad Wartą.
W dalszej części spotkania nasi goście przeprowadzili pogadankę połączoną z pokazem na temat sposobów udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Po części teoretycznej uczniowie przystąpili do działań praktycznych. Mieli okazję utrwalić swoje umiejętności w zakresie masażu serca i sztucznego oddychania, ćwicząc na fantomach oraz swoich kolegach.
Strażacy zachęcali do zadawania pytań, na które w wyczerpujący sposób odpowiadali. Ważnym elementem spotkania było łączenie wiedzy teoretycznej z działaniem praktycznym, co w dużej mierze sprzyja zapamiętywaniu wiadomości i umiejętności.
 

 

 

Fotogalerie>>>

 
« Wstecz