Święto Narodowe Konstytucji 3 Maja

10.05.2017, 22:18, Beata Kantorska

4 maja 2017 b.r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia, poświęcona 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. 


Uczniowie klasy szóstej pod kierunkiem wychowawczyni przygotowali żywą lekcję historii, która przeniosła wszystkich w minione wieki. Słowem i pieśnią przybliżyli wydarzenia, zespół szkolny zaśpiewał piękne patriotyczne pieśni takie jak m.in. „Witaj Majowa Jutrzenko”, „Zgoda Sejmu”, „Kwiaty Polskie”. Całość dopełnił taniec do utworu Grzegorza Ciechowskiego ,,Nie pytaj mnie o Polskę” przygotowany przez uczennice z klasy VI.
Dzięki tej akademii data 3 maja 1791 roku ponownie przybrała na znaczeniu. Świat idzie z postępem - komputer, Internet, nowoczesne technologie, ale historia naszego narodu to skarb, który każdy Polak powinien nosić w sercu! A konstytucja majowa należy do takich narodowych skarbów! I choć obowiązywała zaledwie 15 miesięcy, bo na dłużej nie pozwoliła Rosja, dokonując rozbioru Polski, miała olbrzymie znaczenie. Entuzjastycznie wypowiadali się o niej politycy i ludzie nauki na całym świecie.
 

 

 

 

 

 
« Wstecz