Święto konstytucji 3 Maja

04.06.2018, 11:41, administrator

Maj to miesiąc wyjątkowo obfitujący w święta i rocznice: Święto Pracy ( 1 maja), Święto Flagi (2 maja), Święto konstytucji 3 Maja, Rocznica zakończenia II wojny światowej ( 8 maja).
W związku z tym w piątek 27 kwietnia odbył się uroczysty apel gromadzący całą społeczność naszej szkoły.


Program artystyczny z okazji majowych uroczystości przygotowała i zaprezentowała kl. VI. Młodzi artyści pracowali po kierunkiem wychowawcy klasy B.Beceli. W swoim występie przypomnieli genezę i znaczenie majowych świąt, ze szczególnym uwzględnieniem Konstytucji 3 Maja, uchwalonej w 1791 r, pierwszej w Europie i drugiej po Stanach Zjednoczonych na świecie.
Wystąpienia narratorów i recytatorów przeplatały piosenki w wykonaniu szkolnego zespołu wokalnego, kierowanego przez E. Wawrzyniak. Utworom muzycznym towarzyszyły elementy choreograficzne. Niezwykle wzruszające było zakończenie programu, gdy przy powtarzanych słowach piosenki „Polsko, kocham Cię” w rękach młodych artystów falowały biało-czerwone chorągiewki i kwiaty również w barwach narodowych. Cały występ odbył się na tle ciekwej,
 

 
« Wstecz