Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

05.10.2016, 22:28, administrator

Dnia 30 września na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDMT) (ang. World Multiplication Table Day). Z tej okazji uczniowie na lekcjach matematyki bawili się tabliczką mnożenia.


ŚDMT odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. W tym roku wypadł piątek 30 września. Szkoły z różnych stron świata uczestniczyły w tym wydarzeniu.
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia
 

 

Fotogaleria>>>

 
« Wstecz