Światowy Dzień Drzewa

18.10.2016, 21:34,

Święto-,, Światowy Dzień Drzewa” wymyślił w 1872 roku w USA znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton, kierując się powiedzeniem, że „inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”.


 Dnia 13.10.2016r. dzieci wysłuchały ,, Bajki o drzewie” M. Glinieckiej. Poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Wykonały pracę plastyczną ,, Drzewko” techniką collagu i wyklejanki oraz pelerynę na jesienne dni dla naszego zasadzonego w ubiegłym roku świerku syberyjskiego nazwanego ,, Gwiazdką.”
Głównym celem podjęcia tej tematyki, było:
• wyrabianie u dzieci emocjonalnego stosunku do środowiska przyrodniczego,
• rozwijanie postaw proekologicznych,
• zachęcanie do zaangażowaniu się w działania na rzecz ochrony środowiska (sadzenie nowego drzewa),
• ukazanie zalet drzewa dla człowieka i przyrody.
 

 

 

 
« Wstecz