25 maja ,,Motywy roślinne w twórczości ks. Jana”

08.06.2017, 22:37, Bogumiła Becela

Warsztaty plastyczne pod hasłem ,,Motywy roślinne w twórczości ks. Jana” przeprowadzone w naszej szkole 25 maja zainaugurowały ,,Tydzień z k. Janem”. Trzyosobowe drużyny reprezentujące klasy II – VI, uzbrojone w różnorodne przybory i materiały plastyczne przystąpiły do tworzenia prac przedstawiających rośliny, doktórach w swojej twórczości odnosił się ks. Twardowski.


Działania plastyczne poprzedzone były odpowiednimi przygotowaniami. Dzieci poznawały poezję ks. Jana , wyszukując motywy roślinne . Trzeba było dokonać wyboru roślin, dowiedzieć się , jak one wyglądają , wybrać technikę plastyczną , przygotować odpowiednie pomoce i materiały. Dwie godziny intensywnej pracy twórczej zaowocowały powstaniem dziewięciu dzieł wykonanych różnorodną techniką (malarstwo, rysunek, kolaż).Wszystkie prace można podziwiać na gazetce plastycznej (górny korytarz), a młodym ARTYSTOM należą się zasłużone słowa uznania i GRATULACJE!
Chodząc po korytarzach naszej szkoły zauważyć można ,,całe stada” biedronek wykonanych z gipsu, styropianu, bibuły, kamieni, baloników, misek i innych dziwnych materiałów. Są one efektem udziału naszych uczniów ogólnopolskim konkursie ,,Biedronka dla ks. Jana” ogłoszonym przez jedną ze szkół dalekiego Podkarpacia. Po trzy prace z każdej kategorii wiekowej (kl. II – III Karolina Nowaczyk, kl. IV - VI Piotr Jarzyniak, Sylwia Łukaszyk, Julia Bierła) zostały wysłane do organizatorów. I tu kolejna niespodzianka! Praca Karoliny Nowaczyk zajęła III miejsce. GRATULUJEMY!
 

 
« Wstecz